Byl to opravdu složitý víkend. Přijeli jsme už ve čtvrtek, abych se svezl v závodě Rallycross Cupu, protože jsem na Slovakiaringu s Audi ještě nejel, a neměli jsme žádná data ohledně nastavení podvozku, převodovky atd.

Ve třetí rozjížďce jsem bohužel narazil vytočeným předním kolem do posunutých svázaných pneumatik, které mi vytrhly volant z levé ruky a při tom mi otočil zápěstí. Dojel jsem s poškozeným řízením a velkou bolesti do cíle. Hned jsme sedli do auta a jeli do nemocnice na RTG. Po vyšetření se mi trochu ulevilo, když mi doktor sdělil, že to není zlomené. Večer jsme ještě přehodili převodovku za delší.

V sobotu ráno byla bolest ruky tak silná, že jsem se musel odhlásit. Pro moje štěstí jsme sehnali stahovací rukavici a ruka začala docela fungovat. Protože ještě nezačaly rozjížďky a po dohodě s pořadateli jsem se znovu přihlásil a nastoupil do kvalifikačních jízd. Naměřený čas byl opravdu mizerný. Toto se opakovalo i v druhé kvalifikaci. Aby toho nebylo málo, tak při čistění pneumatik před startem třetí jízdy praskla poloosa a já vůbec nenastoupil.

Do finále jsem dobře odstartoval a jezdil třetí. Po kontaktu odstoupil Honza Ratajský a já se posunul na druhou příčku. Bohužel ruku opět opouštěla síla a já nestihal řadit, tahat ručku a řídit jednou rukou. Trať byla hodně rozbitá a já musel opět zpomalit. Přes joker lap mě předstihl Jirka Šusta. Dojel jsem opravdu ve velkých bolestech na třetím místě. Nečekal jsem, že to vůbec dojedu. Převážně celou dobu se řídí levou rukou a ta mi prostě chyběla. Moc mě to mrzelo, protože v celkovém pořadí nebylo jisté vůbec nic. Mohl jsem atakovat druhé místo, ale také skončit mimo podium.

Celkové třetí místo jsem uhájil, ale tato trojka hodně bolela. Po návratu domů, jsem šel s rukou na kontrolu na další RTG. K mému velkému překvapení jsem se dozvěděl, že mám ruku zlomenou. Tím pádem mám po sezoně. Chtěl jsem ještě zabojovat v Maggioře o celkové třetí místo v zónovém šampionátu. Bohužel to nepůjde.

Auto už začínáme mít vychytané a spolehlivé a tak titul mistra chci příští rok já a udělám pro to vše!